Babka piaskowa – ciasto dla nagłych gości

Dzwoni ktoś bliski, że za dwie godziny wpadnie, a nie ma czym poczęstować? Żaden problem. Dwie godziny to dużo czasu, przez który można przygotować coś pysznego. Na przykład babkę piaskową. Wystarczy kilka składników, forma do babki i w dwie godziny można mieć wspaniały poczęstunek, bo babkę lubią niemal wszyscy.

Uniwersalne ciasto

Babkę piaskową lubi każdy – zarówno dzieci, jak i dorośli. Jest to jedno z najprostszych ciast, więc każdy jest w stanie ją zrobić, nawet istny kuchenny laik. Zakalec z babki piaskowej to naprawdę wielka rzadkość. Wystarczy pamiętać o zwróceniu uwagi na jakość składników. Babkę ponadto można zrobić w różnych wersjach – marmurkowa, cytrynowa, czekoladowa – wszystko zależy od preferencji i upodobań. Ponadto jest to ciasto, które można zrobić bez uprzedniej wizyty w sklepie, bo takie produkty jak mąka, jajka i cukier są zawsze w domu.

Jak zrobić babkę piaskową?

To bardzo proste. Wystarczy przygotować składniki, mikser, misę lub garnek i formę do babki. Forma do babki metalowa powinna być natłuszczona i wyłożona papierem. Silikonowa tego nie wymaga. Następnie należy zmiksować tłuszcz z cukrem, a później dodawać żółtka i mąkę. Na końcu trzeba dodać jeszcze pianę z białek i tyle. Ciasto można wkładać do piekarnika. Niecała godzina pieczenia i gotowe! Nie ma lepszego wyboru w sytuacji, kiedy szybko trzeba coś przygotować i nie ma czasu na wybranie się do sklepu. Produkty zazwyczaj ma się w domu, a nawet jak ktoś nie ma miksera, jest w stanie utrzeć ciasto ręcznie za pomocą tłuczka.