Jak udekorować tort dla dziecka?

figurki ciasteczka dla dzieci

Zawsze przed urodzinami dziecka ogarnia Cię przerażenie, że znowu musisz zrobić tort dla swojej pociechy? Upiec to mały problem, ale co z dekorowaniem? Znowu boisz się, że zamiast Zygzaka Mcqueena wyjdzie Ci Złomek? Oto kilka pomysłów na proste dekorowanie.

Posypki i foremki


Posypki to idealny pomysł na dekoracje tortu. Możesz zastosować posypki z bakalii, startej czekolady, czy posypek waflowych lub cukrowych. Dzięki foremkom do ciast zyskasz takie wzory jakie tylko chcesz. Tort będzie wyglądał ciekawie i masz gwarancję, że taka dekoracja na pewno się uda. 

Rurki waflowe, żelki i lizaki


Idealny pomysł na dekoracje boków tortu. Obramowanie ułożone z rurek wygląda efektownie. Tak samo możesz wykorzystać biszkopty, czy wafelki. 

Dekoracje na tort zawsze możemy zrobić z żelek, lizaków, drażetek, czy jajek niespodzianek. Taka dekoracja zawsze spodoba się naszym dzieciom i będzie dodatkową atrakcją, którą zawsze można schrupać ze smakiem. 

Opłatki i figurki


Kolejnym pomysłem na dekoracje są elementy, które możemy kupić gotowe. Dzieci na pewno będą zachwycone opłatkami na tort z elementami ukochanych bajek, czy figurkami ulubionych bohaterów. Taki tort będzie wyglądał okazale i imponująco. Zachwycone będzie nie tylko Twoje dziecko, ale tort zyska uznanie u wszystkich gości. 

Dekorowanie tortu nie jest tak trudnym zadaniem jak, by się wydawało. Najważniejszy jest dobry pomysł. Ciekawe i niebanalne dekoracje na tort i sukces gwarantowany.