Świeczki na tort – jak wybrać?

świeczki na tort

Mało kto wyobraża sobie wyprawianie urodzin bez pięknego, pysznego i przesłodkiego tortu, na którym znajdą się świeczki. Zdmuchnięcie ich to już tradycja, która ma pomóc w spełnieniu marzeń. Jak jednak dobrać świeczki tak, aby pasowały do danej okazji? Warto się temu przyjrzeć.

 

 Świeczki na tort – jakie są ich rodzaje?

Świeczka do tortu może się różnić od tych, które sobie klasycznie wyobrażamy. Wzory, kształty i wielkości różnią się w zależności od rodzaju świeczki. Jakie można spotkać?

  • Pikery urodzinowe – jest to rodzaj, który różni się kształtem – tutaj można spotkać dowolne kreacje. Jednocześnie inny jest sposób wbijania takiej świeczki na tort – posiada ona specjalny patyczek.
  • Świeczki z kolorowymi płomieniami – nazwa mówi tutaj sama za siebie. Różnorodność kolorów pozwala na dowolną personalizację.
  • Świeczki niegasnące – jest to świetny sposób na zrobienie żartu, gdzie solenizant może mieć spore trudności ze zgaszeniem świeczki.
  • Zimne ognie na tort – nie są to świeczki, jednak są częstym ich zamiennikiem, oferując spektakularne doznania.

    świeczka urodzinowa

Jak dobrać świeczki?

Świeczki urodzinowe powinny być przede wszystkim dostosowane do okazji. Znając solenizanta, można z łatwością dobrać kolorystykę i styl w ramach jego gustu. Niektórzy preferować będą klasyczne opcje, a innym spodobają się świeczki, które będą całkowicie niekonwencjonalne. Warto tutaj zdać się na swoje przeczucie i znajomość danej osoby. Odpowiednio dobrana świeczka do tortu to prosty sposób na zapewnienie jej niezapomnianych wrażeń i możliwości spełnienia marzeń.