Pucharki do deserów – szklane, ceramiczne, czy plastikowe?

pucharek do deserów

Pucharek do deserów, może być wykonany z różnych surowców. Wśród najbardziej popularnych, należy wymienić kryształ oraz szkło. Poniżej postaramy się je nieco dokładniej omówić.

Pucharki wykonane ze szkła

Szklany pucharek do deserów, można nabyć w różnej formie, kształcie i stylu. Warto posiadać w swoim domu co najmniej kilka sztuk, tym bardziej, iż są one bardzo uniwersalne. Pucharki szklane do lodów na nóżce, stanowią nieśmiertelną klasykę. Takie modele, sprawdzą się idealnie nie tylko w przypadku lodów, ale również innego typu deserów, przykładowo koktajli, smoothie czy owoców podawanych ze śmietaną.

Pucharki ceramiczne i porcelanowe

Te pucharki, odznaczają się elegancją i sporą trwałością. Bardzo dobrze prezentują się w czasie przyjęć – tym bardziej, jeżeli mamy w posiadaniu także wykonaną z porcelany stołową zastawę. Pucharki porcelanowe, nie są jednakże aż tak uniwersalne, co te zrobione ze szkła. Nie będą pasowały do niezobowiązującego przyjęcia albo luźniejszej imprezy.

Pucharki plastikowe

Przyjęcie dla dzieci, deser podawany po grillu, a może garden party? Przy każdej z tych okazji, sprawdzą się doskonale kubeczki plastikowe do deserów (do kupienia tutaj). Są jednorazowe, ale przy tym bardzo wytrzymałe. Ponadto, są też bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym – z różnymi wzorami i wielokolorowe. Niewątpliwą ich zaletę stanowi fakt, iż nie można ich zbić. Dzięki temu, są najlepszymi do użycia naczyniami podczas przyjęć dla naszych pociech.