Jakie formy warto mieć w domu?

formy silikonowe

Osoby lubiące tworzyć pyszne wypieki, z pewnością co jakiś czas zaopatrują swoją kuchnię w nowe formy. To właśnie dzięki nim można w kuchni pracować bardziej efektywnie, a także tworzyć nowe pyszne cukiernicze dzieła, na przykład makaroniki albo magdalenki. Do tego typu wypieków potrzebne są specjalne formy. W jakie foremki warto się zaopatrzyć?

Formy silikonowe

Formy silikonowe do pieczenia sprawdzają się w każdej kuchni, bo są bardzo proste do utrzymania w czystości, ciasto do nich nie przywiera, a słodkości można bardzo szybko i łatwo wyjąć, nawet jeżeli forma nie została wcześniej nasmarowana tłuszczem. Wygodne formy silikonowe na tarty, muffiny, babki, to z pewnością świetna inwestycja w wyposażenie kuchni.

Tortownica

Tortownica przyda się każdemu, kto lubi robić wypieki, bo to przecież w niej piecze się najbardziej klasyczne biszkopty, które są podstawą do przygotowania tortów. Warto mieć tortownice przynajmniej w dwóch rozmiarach, jedną małą tortownicę na niedzielne ciasto dla rodziny, a dużą na przykład na tort na większą imprezę.

Keksówka

Silikonowe formy, takie jak na przykład keksówka, to naprawdę bardzo przydatna rzecz w każdej kuchni. Można w nich wypiekać zarówno słodkości, ale też na przykład domowy chleb albo pasztet. Poza tym przydadzą się nawet do pieczenia mięsa, na przykład takiego jak klops. Z pewnością będą zatem często wykorzystywane, a to zawsze najlepsza rekomendacja zakupu.