Kawa z syropem

Babskie popołudnie to idealne rozwiązanie, kiedy pojawia się potrzeba oderwania od codzienności, szarej rzeczywistości. Uzupełnieniem spotkania w damskim towarzystwie może być jeszcze jeden tajemniczy składnik. Kawa. Nie ma nic lepszego niż pogaduchy przy pysznej kawie.
Warto oczywiście wybrać się do jakiejś sprawdzonej kawiarni, gdzie doświadczony barista przygotuje idealną kawę. W takich miejscach wybór kaw jest przeogromny.

A może warto byłoby tym razem spróbować czegoś innego? Może kawa wykonana w domowym zaciszu również zachwyci smakiem, a jednocześnie przyniesie powód do dumy.

Wykonanie kawy w domu wraz z koleżankami może okazać się nie tylko okazją do poplotkowania, ale również do zacieśniania więzi. Od dawna wiadomo, że wspólne gotowanie czy przygotowywanie posiłków pogłębia znajomości. A do tego może być naprawdę ciekawą zabawą.
W takim przypadku należy się jednak trochę przygotować, na pewno niezbędne będą przyrządy do parzenia kawy, śmietanki, a także syropy do kawy. Raczej w liczbie mnogiej, bo syropy do kawy mogą zmieniać aromat i smak, każdej kolejnej kawy.

W prostym przepisie na smakową kawę latte z czterema warstwami, znajdziemy tylko kilka składników: espresso, mleko, syrop do kawy oraz bita śmietana do dekoracji. Aby wyszły warstwy należy do wysokiej szklanki wlać dowolny syrop (ulubiony), następnie po łyżce wlewać podgrzane mleko, a na koniec świeżo zaparzona kawa (najlepiej w kawiarce). Przepis łatwy, więc każdy będzie w stanie przygotować. Walory smakowe niezapomniane.