Stosowanie papilotek do muffinek

papilotki do muffinek

Papilotki do muffinek chyba zna każdy, kto jadł kiedykolwiek właśnie te ciasteczka. Są ładne, kolorowe, zachęcają do zjedzenia oraz – przede wszystkim – są praktyczne.

Praktyczne i ładne

Papilotki tak naprawdę pełnią dwie funkcje. Oprócz tego, że są formą do wypiekania, to dodatkowo ładnie ozdabiają muffinki. W zależności jednak od zadania, jakie mają pełnić – papilotki są oferowane w formie sztywnej oraz cienkiej. Sztywniejsze dekorują ciasteczka, które są już upieczone, zaś drugie służą właśnie do stosowania w trakcie wypiekania. 

Niektóre z nich posiadają również różnorodne kolory. Warto wspomnieć, że istnieją papilotki ze wzorami w serduszka, kropeczki, choinki, jajka wielkanocne i wiele więcej. Są one doskonałą ozdobą oraz sprawiają, że muffinki są z większą chęcią zjadane. Papilotkami nazywane są również owijki, których używa się do babeczek już po upieczeniu. Jak sama nazwa wskazuje – owija się nimi wypieki.

Na jakie okazje stosuje się papilotki do muffinek?

Papilotki do muffinek są właściwie stosowane za każdym razem. Najczęściej jednak ozdobne można spotkać w trakcie różnego rodzaju okazji – na przyjęciach, imprezach, z okazji Walentynek, a nawet na komunii świętej, jeśli babeczki są podawane gościom. W szczególności przydają się także, jeśli wypieki będą spożywane przez dzieci. To właśnie maluchy chętniej zajadają się muffinkami, jeśli te są w ładnych, gustownych papilotkach.